Menu
Sepetiniz

Hakkımızda

ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİMİ VE
ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Şirketimiz, ÖZMÜŞLER Ailesi tarafından 1974 yılında kurulmuş olup sektöründe 40 yılı aşan bir tecrübeyi ve mesleki olarak bir aile geleneğini temsil etmektedir. Çevre iznimiz ve lisansımız kapsamında her türlü ambalaj ve tehlikesiz atık türlerinin toplanıp, tasnif edilmesi ve geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi faaliyetlerini özenle gerçekleştirmek ile birlikte Çevre Danışmanlık hizmeti de vermekteyiz. Özmüşler, Fatih Mahallesi 1187 sokak no:7 Sarnıç Gaziemir İzmir adresinde Sarnıç Merkez İşletmemiz ,Sarnıç Plastik Karabağlar, Pınarbaşı lokasyonlarındaki şubelerimiz ile entegre bir şekilde faaliyetlerini süratle sürdürmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini tehlikesiz atıkların toplanması ayrılması geri dönüşümü faaliyetleri ve çevre danışmanlık hizmetleri faaliyetleri üzerine kurmuştur.

Bu kapsam belirlenirken, ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZ. SAN. TİC. A.Ş. ‘nin Entegre yönetim sistemlerinin etkin olarak işletilmesine etki eden ulusal ve uluslararası uygunluk yükümlülüklerini, ilgili taraf şartlarını, kurum standartlarını ve Entegre Yönetim sistemimizle ilgili olan tarafları ve bu tarafların ihtiyaç ve beklentilerini de göz önünde bulundurarak kuruluş yaşam döngüsünü Satış, Satın Alma, Mali İşler, Toplama Ayırma Ve Granül Üretim, Atık İmha, Kalite Kontrol, Kalite Güvence, Çevre Danışmanlık hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, Bakım Onarım, Sevkiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine kurmuştur. Kalite, Çevre ve İSG birimini kurarak çalışmalarını yürütmektedir. 8.3 Tasarım ve Geliştirme maddesi yeni ürün tasarımı yapılmadığı için uygulanabilirlik sınırlarının dışında tutulmuştur.

Atık ayıklama proseslerinde Sarnıç işletmemizde 1 otomatik, 1 yarı otomatik, Karabağlar işletmemizde 1 yarı otomatik, Pınarbaşı işletmemizde 1 yarı otomatik ve Kuşadası işletmemizde 1 yarı otomatik olmak üzere toplamda 5 ayıklama bandı ve toplamda 7 adet otomatik pres, Granül üretim prosesinde ise 1 adet konveyör bant , 1 adet ekstruder ve 1 adet Plastik granül silosu bulunmaktadır.

Bölgemiz atık sektörünün tehlikesiz ve ambalaj atıklarına toplama ayırma ve geri dönüşüm işlemlerini uygulayarak çevremizi korur ve atıkları değere dönüştürür. Ayrıca Çevre danışmanlık hizmetimiz ile firmaların bakanlıklar nezdinde gerekli işlemlerini yaparak müşterilerimize yasal mevzuatlara uygun olarak hizmet verir.

Granül üretim bölümümüzden kaynaklanan emisyonun yasal sürelerde akredite laboratuvarlar tarafından ölçümü gerçekleştirilir. Buradan kaynaklanan emisyonu toplamak için davlumbaz sistemi bulunmaktadır ve yeni teknolojik ve çevreci yatırımlar ile sürdürülebilir çevre anlayışını etkin kılmaktadır.

Tesislerde yapılan faaliyetlere göre tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfa giren işletmelerimizde toz ve gürültü, iş sağlığı ve güvenliği açısından risk oluşturmaktadır. Yerel ve Genel havalandırmaya başvurulması, Kişisel Koruyucu Donanımların kullanımı ve periyodik kontroller ile ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZ. SAN. TİC. A.Ş., çalışanlarına güvenilir ve sağlıklı çalışma ortamı sunmakla birlikte atık yönetimi sektöründe iş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemek konusunda teknolojik seçenekleri kullanarak insana ve ilgili taraflara duyarlılığını göstermektedir.

Müşteri memnuniyeti, Kalite, Çevre ve İş sağlığı yönetiminin sürdürülebilirliği için ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZ. SAN. TİC. A.Ş. proseslerinin her adımında uygunsuzluğu kaynağında yok edip güçlü ekipman ve yetkin personel alt yapısı, teknoloji ve kalite yatırımları ile sürekli iyileştirmeyi amaçlamaktadır.


WhatsApp
05336957562