Menu
Sepetiniz

Atık Yönetimi

Şirketimiz, ÖZMÜŞLER Ailesi tarafından 1974 yılında kurulmuş olup sektöründe 40 yılı aşan bir tecrübeyi ve mesleki olarak bir aile geleneğini temsil etmektedir.

Sarnıç Merkezimiz olmak üzere, Karabağlar ve Pınarbaşı şubelerimizde çevre izinlerimiz ve çevre lisanslarımız kapsamında sıkıştırmalı, açık kasa, konteyner kasa ve kapalı kasa olmak üzere toplamda 25 aracımız ile her türlü ambalaj ve tehlikesiz atık türlerinin toplanması, tasnif edilmesi ve geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi faaliyetlerini özenle gerçekleştirmektedir.

Aydın ve çevresindeki atıkların yönetiminin sağlanması için Egesay Atık Yönetimi Ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. adlı grup şirketimiz de bulunmaktadır.

Merkez ve şubelerimizde aylık yaklaşık 8000 ton tehlikesiz atık ve ambalaj atığı toplanmakta ve tasnif edilmektedir.

2021 yılının ilk çeyreğinde işletmeye alınan Sarnıç /Gaziemir adresinde bulunan ve yıllık üretim kapasitesi 9000 ton olan Plastik Şubemizde alçak yoğunluklu polietilen granül üretimi yapılmaktadır.

Aynı zamanda yine şirketimiz 04.09.2012 tarihinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “Çevre Danışmanlık Yeterlik” belgesini almış, 31.07.2017 ve 30.06.2021 tarihinde bu belgeyi yenilemiştir.

Firmamız, konusunda deneyimli Çevre Mühendisleri ile Türk Sanayiine hizmet vermektedir.

Atık yönetimi ve çevre danışmanlık hizmetleri çerçevesinde birçok kamu kurum-kuruluş ve sanayi ile uzun yıllardır iş birliği içerisinde faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Konak Belediyesi’ne 6 yıl, Söke Belediyesi’ne 5 yıl, Kuşadası Belediyesi’ne ise 4 yıl ambalaj atığı toplama ayırma hizmeti firmamız tarafından verilmiştir.

Gaziemir Belediyesi’ne 2020 yılından beri ambalaj atığı toplama ayırma hizmeti verilmektedir.

Yine referans listemizde bulunan sanayi tesisleri ile uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde hem atık yönetimi konusunda hem de çevre danışmanlık hizmetleri konusunda çalışmaya devam edilmektedir.

İş birliği içinde bulunduğumuz işletmelerimize düzenli çevre danışmanlık hizmeti sunduğumuz gibi sıfır atık yönetmeliği kapsamında kurulması gereken sıfır atık yönetim sistemi için de hizmet verilmektedir.

Ayrıca, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini tehlikesiz atıkların toplanması ayrılması geri dönüşümü faaliyetleri ve çevre danışmanlık hizmetleri faaliyetleri üzerine kurmuştur.

Bu kapsam belirlenirken, ÖZMÜŞLER ATIK YÖNETİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZ. SAN. TİC. A.Ş. ‘nin Entegre yönetim sistemlerinin etkin olarak işletilmesine etki eden ulusal ve uluslararası uygunluk yükümlülüklerini, ilgili taraf şartlarını, kurum standartlarını ve Entegre Yönetim sistemimizle ilgili olan tarafları ve bu tarafların ihtiyaç ve beklentilerini de göz önünde bulundurarak kuruluş yaşam döngüsünü Satış, Satın Alma, Mali İşler, Toplama Ayırma Ve Granül Üretim, Atık İmha, Kalite Kontrol, Kalite Güvence, Çevre Danışmanlık hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, Bakım Onarım, Sevkiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine kurmuştur. Kalite, Çevre ve İSG birimini kurarak çalışmalarını yürütmektedir.

..

WhatsApp
05336957562