HİZMETLERİMİZ

Firmamız bölgemizde önemli ölçüde ambalaj atıkları toplayarak hammadde ihtiyacı olan fabrikaların ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan da çevreye önemli katkıda bulunmaktadır.

Tesislerimize getirilen ambalaj atıkları çeşitli işlemlerden geçtikten sonra balyalanmakta ve nevilerine göre hammadde haline getirilmektedir.

Ambalaj atıklarının önemini özetlemek gerekirse :
Tesislerimize her türlü ve karışık olarak gelen atık kağıtlar ilk olarak cinslerine göre ayrılmaktadır. Bu işlem elemanlarımız tarafından ayıklama kabinlerine verilerek yapılmaktadır. Cinslerine göre ayrılan atık kağıtlar içlerinde yabancı maddeler var ise bunlarda ayrıldıktan sonra tozdan arındırılmak üzere konveyör bantlarla parçalayıcılara verilmektedir. Daha sonra ki işlem olarak da balya preslerinde otomatik olarak balyalanarak cinslerine göre istiflenip çeşitli fabrikalara gönderilmektedir.

Basınç gücü 170 ton olan hidrolik preslerde balyalama işleminin yapılmasının şu gibi faydaları vardır.

* Stok sahalarını rahatlatmak

* Nakliye masraflarını azaltmak

* Yağmur, kar, rüzgar gibi dış etmenler yüzünden dağılıp çürümesini engellemek.

* Hava almaması sonucunda yangın ihtimalini en aza indirmek.

Tesislerimize 1.Hamur, Kraft, II. Hamur, Gazete, Matbaa artığı, Oluklu Mukavva gibi atık kağıt türlerinin, plastik türlerinin, metal türlerinin yanısıra cam ve ahşap atıkları alınmakta olup saydığımız işlemlerden geçtikten sonra fabrikaların ihtiyacı doğrultusunda sevk edilmektedir.