HAKKIMIZDA

Şirketimiz ÖZMÜŞLER Ailesi tarafından 1974 kurulmuş olup sektöründe 40 yılı aşan bir tecrübeyi ve mesleki olarak bir aile geleneğini temsil etmektedir. Çevre iznimiz ve lisansımız kapsamında her türlü ambalaj ve tehlikesiz atık türlerinin toplanıp, tasnif edilmesi ve geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi faaliyetlerini özenle gerçekleştirmektedir.

Merkez şubemiz olan Sarnıç tesisimiz 6000 m2 alanda, Karabağlar şubemiz 2000 m2 alanda, Pınarbaşı şubemiz 4000 m2 kapalı alanda ve Kuşadası şubemiz yaklaşık 4000 m2 kapalı alanda çevre teknolojileriyle entegre bir şekilde faaliyetlerini süratle sürdürmektedir. Ayrıca ÖZMÜŞLER A.Ş. 2015 yılında Ege Serbest Bölgesi içerisinde 8500 m2 kapalı alanda ortaklarıyla birlikte ‘’Ege Atık Yönetimi’’ şirketini kurmuş ve hâlihazırda faaliyetini devam ettirmektedir. Firmamız bünyesinde alanında uzman 130 personel, 200’ü aşkın konteyner ve 40 araçtan oluşan lojistik ağıyla farklı birçok sektördeki firmanın taleplerini hızlı bir şekilde karşılayarak müşteri memnuniyeti algısına yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’de örnek olabilecek projeleriyle Belediye çalışmalarında büyük başarılara imza atan şirketimiz İzmir’in kalbi Konak Belediyesinin kaynağında ayrı toplama faaliyetlerini 4 yılı aşkın bir süredir başarılı bir şekilde devam etmektedir. Aydın Söke Belediyesi de şirketimizin diğer iş ortakları arasında yer almaktadır. ÇEVKO vakfıyla uzun yıllardır birlikte çalışan şirketimiz Belgelendirme faaliyetlerini titizlikle sürdürmektedir.

2006 yılında Ambalaj Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında ‘’ Toplama Ayırma Tesisi Lisansı’’ belgesini almış, geçerlilik süresi kapsamında 2009 ve 2012 yıllarında bu belgelerini yenilemiştir. 2011 yılında Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği kapsamında ‘’ Tehlikesiz Atık Toplama- Ayırma Belgesi ‘’ almış yine 2011 yılında plastik granül geri dönüşüm tesisini hizmete açmıştır. 2013 yılında ‘’Ambalaj Atığı Geri Kazanım, Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma, Tehlikesiz Atık Geri Kazanım ‘’ ve ‘’ Tehlikeli Madde Taşıma Lisansı’’ konularında lisanslarını yenileyerek sektörün önde gelen firması olma hedefini sürdürmektedir.


Entegre Atık Yönetiminin sürdürülebilir bir kavram olması ilkesini bir şirket vizyonu olarak benimseyen şirketimiz, 2012 yılında Çevre Danışmanlık Birimini faaliyete geçirerek çeşitli üretim konularında faaliyet gösteren firmalara alanlarında uzman mühendis kadrosuyla hizmet vermektedir.

Sosyal sorumluğun gerekliklerini yerine getirmenin yanı sıra, genç nesillerde çevre bilinci kavramının oluşturulmasının önemini, bulunduğu her platformda vurgulayan Özmüşler A.Ş. birçok eğitim kurumunda ve Sivil Toplum örgütlerinde Çevre Eğitimi vererek yaşanabilir bir çevre için çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmişten günümüze kadar atık olarak tabir edilen kavram, Özmüşler A.Ş. ile birlikte artık bir meslek, ekonomik bir ürün ve en önemlisi de istihdam olarak tanımlanmaktadır.

Saygılarımızda