AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA AYIRMA

 

24.08.2011 tarih ve 280357 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği gereğince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi lisansı almıştır.

Firmamız Ambalaj Atıkları Kontrolü yönetmeliği gereğince Konak Belediyesi ile 02.01.2012 tarihinde Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması sözleşmesi imzalamıştır. Çevko tarafından desteklenen ve Bakanlığa sunulmuş olan Konak Belediyesi Atık Yönetim Planı kapsamında, kaynağında ayrılması gerçekleştirilen ambalaj atıklarının evlerden toplanması çalışmalarına Özmüşler Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. olarak başlanmış olup proje başarı ile yürütülmektedir. Ambalaj atıklarının kaynağında toplanması görevi, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Özmüş tarafından İzmir’ de kurulan Sokak Toplayıcıları Derneği (İZDAT) üyeleri tarafından gerçekleştirilerek Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilmiştir.

Firmamız sektöründe kullanılan her türlü ekipmanı ile bütün müşterilerine çözüm ortağı olarak yaklaşmaktadır. Ambalaj atıklarının biriktirilmesi, tasnifi ve sevki konularında onlara özel çözüm ve iş akış önerileri getirmektedir. Ambalaj atıklarını biriktirmek için kapalı alanı olmayan, fakat yeterli alanı olan sanayi tesisi, depo, market vb. Müşterilerimize standart konteynerler ile hizmet vermektedir. Bu sistem ile konteyner sadece şoförün kendi koltuğundan kullandığı control paneli yardımı ile 3 dakika içersinde boaş alana indirilmekte ve dolu olan alınmaktadır. Gerek yükleme ve gerekse indirmede, zaman ve işçilik yönünden tasarruf sağlanmaktadır. Karışık veya dağınık olarak tesislerimize gelen ambalaj atıkları, konveyör bant üzerinde çalışan işçilerimiz tarafından tasnif edilip, ayıklanarak ihtiyaç duyulduğu taktirde paralayıcıdan geçirilerek otomatik balya pres makinesine gönderilmektedir.

Kapasiteleri sistemde oluşan veriler ışığında belirlenen ve iş geliştirmeye müsait tüm fabrika ve marketlere müşterilerimizin isteği ve depo yapısına göre belirlenen ve her iki taraf için daha verimli olacak şekilde eleman, yatay ve dikey pres, kompaktör pres konuşlandırmakta, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince sahanın düzenlenmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını kendi elemanlarımızla sağlayarak firmalarımızı bu yükten kurtarmaktayız. Yaygın şube avantajımız, çoğu aile üyesi yönetici ve çalışanlarımızla, çalışma sürecinde işin doğası gereği meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğu anında giderebilmekteyiz. Merkezi Sarnıç / Gaziemir’ de bulunan Özmüşler Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. şirketimiz; Karabağlar, Çiğli ve Pınarbaşı’nda bulunan şubelerimiz ile hizmetini sürdürmektedir.